Avatar Shopping Community Knuffel Quests Donate My Account Help

Jump to:

   [ 252 posts ] 
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Dec 2nd, '15, 22:07    


Hina-Monoko

Joined: Oct 10th, '11, 19:10
Posts: 3387
Hugs: 16317
Mood: (~-.-)~
Yahoo Messenger: [email protected]
Location: Somwhere in the world~
-Olyan rossz íze volt, alig lehett megenni. Én már attól rosszul lettem, mikor láttam, hogy Pityu megeszi mindet. - nevetett Lilla.
-Emlékszem mind ezt emlegettétek miután bekerültem az ifibe. - vigyorgott Domi. - Meg, emlékeztek amikor tavaly kitalálta valamelyik, hogy éjjel jön a medve, s páran fenn maradtunk, hogy lessük meg? És végül csak a nagyobb srácok ijesztegettek minket?
-Igen! Én csak kicsit maradtam kint a csillagokat nézni Irmával. És akkor is téged úgy megijesztett valaki, hogy szinte lerohantál a teraszról. - nézett Lilla a fiúra.
-Jah. Igen. Az éppen Balázs volt. Akkor jöttek fel a teraszra, mert már nem is tudom hol voltak. De úgy megijedtem, hogy a medve feljött az emeletre! Utána még 2 éjjel nem tudtam aludni, mert gondoltam mi van ha tényleg felmászik és megeszi a titkos sütijeimet. - mondta komolyan Domi, a kezét a szívére tette még, hogy jelezze mennyire hatott rá.
-Szerintem a medve a ház közelébe sem menne, ha emberek vannak ott. - mosolyodott el Gergely.
-Hát ez volt a poén benne! - nevetett Lilla, de annyira, hogy a fagyiját Irmának kellett adja nehogy össze kenjen valakit vele, vagy saját magát.
-Dehogy! Láttuk a nyomokat a WC mellett! Még Pityu mutatta meg másnap reggel. De nem értem mit kellett azon vihogni. - ráncolta a szemöldökét a fiú.

(0) (0)
"Some go this way. Some go that way. But as for me personally, I prefer the shortcut." Cheshire Cat (Alice in Wonderland - Disney)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Dec 2nd, '15, 22:31    


nel-tu-animoke

Joined: Aug 31st, '10, 15:20
Posts: 4730
Hugs: 46453
Website: http://neunatkozz.weebly.com/
Irma vigyorogva vigyázott a fagyira, míg Lilla lenyugodott. Vera is suttogva felajánlotta Irmának a maradék fél adag jégkásáját, és közelebb tolta hozzá. Ő mondjuk nem azért, hogy vigyázzon rá, hanem mert nem akarta megenni az egészet, csak ha minden kötél szakad. Irma rázta a fejét, neki még ott volt a sajátja.
Pityu széles vigyorral és titokzatoskodó tekintettel magyarázta Dominak a nyomok eredetét:
- Tudod, neten lehet rendelni olyan fapapucsot, aminek a talpán egy állat talpa kidomborodik, s ha abban jársz, állatnyomokat hagysz magad után. Na, az egyik haveromnak volt egy olyanja, medvetalp dizájnnal, s kölcsönkértem tőle... - röhögve figyelte a fiú arckifejezését, és akkor is röhögött, mikor kapott egy kuppantást a fejére. - Na de mit izélsz, te meg bedobtál egy szöcskét a wc ajtó alatti résen, mikor odabent voltam, de persze csak miután megbizonyosodtál róla, hogy épp elfogyott a wc papír, hogy még menekülni se tudjak!

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Dec 2nd, '15, 22:47    


Hina-Monoko

Joined: Oct 10th, '11, 19:10
Posts: 3387
Hugs: 16317
Mood: (~-.-)~
Yahoo Messenger: [email protected]
Location: Somwhere in the world~
-Há', de az olyan szituáció olyan volt, hogy muszáj volt megcsinálni. - vigyorgott pimaszul Domi.
Gergely nem bírta tovább és nevetni kezdett teljes szívéből. Utána persze a többiek is csatlakoztak.
-Jajj! Gergely! Tényleg jönnöd kell. Szuper lesz. - nézett a fiúra Lilla. - Persze, ha nem bánod, hogy esetleg meghalhatsz nevetőgörcsben.
-Én nem bánom. - válaszolt nevetve.
Még egy ideig beszélgettek, aztán megindultak haza fele, mert mindenkinek dolga vagy programja volt. Elbúcsúztak. Irma és Gergely együtt mentek haza megint. Beszélgettek. Jól érezték magukat.
Mikor elérték a kereszteződést, ahol el kellett váljanak, megálltak.
-Köszi a meghívást a múltkor az újságkihordásra. Klassz volt ma is. - mosolygott őszintén.

(0) (0)
"Some go this way. Some go that way. But as for me personally, I prefer the shortcut." Cheshire Cat (Alice in Wonderland - Disney)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Dec 2nd, '15, 22:56    


nel-tu-animoke

Joined: Aug 31st, '10, 15:20
Posts: 4730
Hugs: 46453
Website: http://neunatkozz.weebly.com/
Irma bólintott. Ő is mosolygott.
- Örülök, hogy szeretsz velünk lenni. Egy hét múlva fogom megtudni a tábor pontos időpontját, akkor majd szólok neked is. Szia! - köszönt el a fiútól, azzal hazamentek mind a ketten.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Dec 4th, '15, 00:56    


nel-tu-animoke

Joined: Aug 31st, '10, 15:20
Posts: 4730
Hugs: 46453
Website: http://neunatkozz.weebly.com/
http://alonsotorrescr.bandcamp.com/track/07-la-rosa

Hangulat megalapozása az Irma-Zsóka részhez. :)

*

Aznap éjjel esni kezdett, és reggel sem úgy nézett ki, hogy el akarna állni egyhamar.
Irma kihajolt az emeletes ágyból, és fejjel lefele lógva lekukkantott a nővérére.
- Hogy megyünk így holnap halászni?
A nővére nyögött egyet, és a fal fele fordult. "Jó, akkor hagylak..." gondolta Irma. Elkezdte befonni egészen apró tincsekben a haját, majd kibontotta a fonatokat, aztán új frizurát csinált magának. Erre a néhány napra különleges programokat terveztek, de többnyire a múlt heti napos idő alapján. "Esőben bizony nemcsak a halászás nehéz, de a meszelés, az ajtó- és ablakfestés is. Viszont megfőzhetnénk most az eperlekvárt. Azt jobb most, mint a nagy kánikulában..."

Mikor Zsóka felébredt, ő is azt mondta, hogy egyelőre intézzék el az eperlekvárt, aztán hogy utána mi lesz, majd meglátják.
Mindketten türkiz szoknyát vettek fel aznap, így ünnepelték meg a hugica-nővér köteléket. Egy fonott kosarat megfogtak ketten, egyikük az egyik fogantyút, a másik a másikat, és elindultak egy pöttyös meg egy csíkos esőernyővel felszerelkezve a piacra. Először végigjártak minden sort gyönyörködtek a szépen kirakott zöldségek és gyümölcsök színében és illatában, megnézték, hol a legolcsóbb az eper, végül megállapodtak egy helyen ahol olcsó volt de még nem volt elposhadva a sok toszogatástól. Megkérdezték a kofát, hogy adja-e olcsóbban ha több mint tíz kilót vesznek, és mivel az beleegyezett, tőle szépen bevásároltak.
Hazafele már kicsit nehezebb volt az út, mert nagyon rákezdett az eső, és abba ugyan belenyugodtak, hogy az epret úgy is meg kell mosni alaposan, azért az nem volt kellemes, hogy átázott a cipőjük. Irma nyafogott, hogy cuppog a lába benne, de Zsóka nem zavartatta magát, levette a lábáról a cipőt és mezítláb folytatta útját. Irma eleinte vonakodott, de aztán mikor a talpa szabadon ért a nedves aszfalthoz és az eső a lábfejére pergett, már nagyon élvezte az egészet. Felfedezte, hogy még izgalmasabb, ha a füves, földes részeken jár, mert kellemesen belesüpped a puha talajba.
Otthon aztán első dolguk volt egy forró lábfürdőt venni. Zsóka támadást indított a húga lába ellen és addig csiklandozta, míg az felrúgta a vizes tálat, úgyhogy aztán takaríthatták azt is fel, de nem bánták túlságosan.
Az anyjuk időközben egy nagy fazékban megmosta az epret, és elkezdte felaprítani őket, de a lányok hamar átvették tőle a munkát. Mikor végeztek, a felaprított eperre ráborítottak két kiló cukrot, és otthagyták, hogy eresszen levet. Addig Zsóka befonta Irma haját, Irma pedig szintén próbált valamiféle frizurát összecsapni Zsókának, de az ő haja rövid volt, és nem nagyon tudott mit kezdeni vele.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Jan 1st, '16, 21:59    


Hina-Monoko

Joined: Oct 10th, '11, 19:10
Posts: 3387
Hugs: 16317
Mood: (~-.-)~
Yahoo Messenger: [email protected]
Location: Somwhere in the world~
Gergely agykerekei olyan gyorsan mozogtak, mintha felszállásra készülne. Mégis kis időbe beletelt, ameddig felfogta teljes mértékben mit kérdezett Irma a telefonon keresztül. Eleve is váratlanul érte a hívás, de a kérdés vitte el a díjat.
-Hát... Ö... Köszönöm a meghívást, de már más programot terveztem be... Tatámmal. Ne haragúdj, de nem tudok elmenni a holnapi ifire. - válaszolt kissé lázasan. Félt, hogy megsérti a lányt ezzel.

(0) (0)
"Some go this way. Some go that way. But as for me personally, I prefer the shortcut." Cheshire Cat (Alice in Wonderland - Disney)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Jan 1st, '16, 22:23    


nel-tu-animoke

Joined: Aug 31st, '10, 15:20
Posts: 4730
Hugs: 46453
Website: http://neunatkozz.weebly.com/
- Oh... - Irma nagyon kínosan érezte magát. Sok bátorságába került egyáltalán felhívni Gergelyt, és úgy gondolta, igent fog mondani, mert úgy látta, már jól érzi magát az ifiben. De sajnos, beigazolódott a félelme, és Gergely még mindig zárkózott maradt. - Aah... - próbálta összeszedni magát, és vett egy mély levegőt. - Akkor... Tudod, lesz... lesz egy táncestünk... karaokézni is fogunk... következő héten, ifi helyett - nyelt egyet. - Azért, mert öt éve alakult meg az ifi, és most ezt megünnepeljük. Az érdekelne? - lehunyta a szemét, összeszorította az ajkait, és lélegzetvisszafojtva várta a fiú válaszát.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Jan 1st, '16, 22:27    


Hina-Monoko

Joined: Oct 10th, '11, 19:10
Posts: 3387
Hugs: 16317
Mood: (~-.-)~
Yahoo Messenger: [email protected]
Location: Somwhere in the world~
Gergely kifújta a levegőt és a szabad kezével megvakarta a tarkóját.
-Hát... - nem tudta mit mondjon. Hivogatónak hangzott, de tolakodó sem akart lenni. - Mindenki megy az ifiből. Akit ismerek is?

(0) (0)
"Some go this way. Some go that way. But as for me personally, I prefer the shortcut." Cheshire Cat (Alice in Wonderland - Disney)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Jan 1st, '16, 22:37    


nel-tu-animoke

Joined: Aug 31st, '10, 15:20
Posts: 4730
Hugs: 46453
Website: http://neunatkozz.weebly.com/
- Aki a fagyizásnál ott volt, ott lesz mind. Ha erre gondolsz. Lilla, Pityu, Domi, Vera... Balázs is természetesen. Ő hozza a jegyesét, Ágnest is. És, hát, még elég sokan azok közül akikkel még találkoztál az újságkihordásnál - Irma már nem sok jóra számított, de azért türelmesen magyarázta a részleteket.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Egyről a kettőre
Posted: Jan 1st, '16, 22:40    


Hina-Monoko

Joined: Oct 10th, '11, 19:10
Posts: 3387
Hugs: 16317
Mood: (~-.-)~
Yahoo Messenger: [email protected]
Location: Somwhere in the world~
-Aham. - bólogatott csak magának a fiú. - Hát... szabaddá teszem azt a napot akkor. - nem akarta bevallani, hogy érdekli a téma, noha még bizonytalan volt. - Hol lesz? És mikorra kell menni pontosan.

(0) (0)
"Some go this way. Some go that way. But as for me personally, I prefer the shortcut." Cheshire Cat (Alice in Wonderland - Disney)


    Top
Display posts from previous:   Sort by  
   [ 252 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Username:

Password:


I forgot my password

Avatar





It is currently May 10th, '24, 01:39
All times are UTC+02:00