Avatar Shopping Community Knuffel Quests Donate My Account Help

Jump to:

   [ 23 posts ] 
Polish?
Yes  14%  [ 5 ]
No  56%  [ 20 ]
WTF?!  31%  [ 11 ]
Total votes : 36
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 6th, '18, 19:27    


Arachne

Joined: Oct 22nd, '11, 16:48
Posts: 3235
Hugs: 48777
Location: Poland
Ja niestety mam dwie lewe ręce, jeśli chodzi o rysowanie, więc pod tym względem nie pomogę.

U mnie tylko troszkę biało, i to w sumie tylko wczoraj i dzisiaj rano. Teraz już śniegu mocno ubyło, mimo że mróz trzyma. Jednak sól robi swoje.

Zobaczymy, czy się utrzyma. Chociaż fajnie by było mieć zimę w lutym.

(0) (0)
I want to practise my English. If you see any mistakes, please send me a pm.

Why do some people use such a small font size? It hurts my eyes... :mcdead:

    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 6th, '18, 21:18    


Canore

Joined: Sep 10th, '10, 12:31
Posts: 363
Hugs: 13171
Location: Polska
Mróz, jakby śnieg nie mógłby się utrzymać bez tego mrozu! Jak ja nie cierpię zimna, skóra rąk mi pęka i ręce mam w małych rankach.

XD Zawsze zostaje uprawianie sportów zimowych za pomocą konsoli i kontrolera ruchu. U nas w jednej z galerii jest właśnie teraz taka akcja i nawet dużych kolejek nie ma. Raz spróbowałam-zanim mnie taki kontroler zauważył to większość planszy mój zawodnik snowboardowy przejechał beze mnie. A niby mam te 165cm. Ale potem było lepiej-koniec końców dotarłam na metę i zawodnik miał tylko 10 razy złamany kręgosłup.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 6th, '18, 22:22    


Arachne

Joined: Oct 22nd, '11, 16:48
Posts: 3235
Hugs: 48777
Location: Poland
O, widzę, że nie tylko moje ręce cierpią przy obecnej pogodzie. Zazwyczaj staram się stosować kremy, aby tak nie wysychały, ale ostatnio się na coś uczuliłam i zwykły krem powoduje tylko większe pieczenie. Przerzuciłam się na delikatniejszy i bardziej specjalistyczny środek, jest już lepiej, ale moje ręce nadal pozostawiają wiele do życzenia. Mam niejasne wrażenie, że to coś w mojej nowej pracy, bo w weekend to blednie...

Sporty zimowe na konsoli są fajne, ale to jednak nie to samo, co szusowanie samemu.
To jakiś wadliwy kontroler musiał być. W końcu one powinny nawet dzieci zauważać, może niekoniecznie takie zupełnie małe, ale już z podstawówki jak najbardziej. A przynajmniej tak ma sprzęt, który stoi w moim domu rodzinnym, a delikatnie mówiąc nie jest już pierwszej świeżości.
No ale cóż, na konsoli można robić różne rzeczy, których w prawdziwym życiu raczej by się chciało unikać. Przyjechał przynajmniej ambulans? :P

(0) (0)
I want to practise my English. If you see any mistakes, please send me a pm.

Why do some people use such a small font size? It hurts my eyes... :mcdead:

    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 7th, '18, 00:23    


Canore

Joined: Sep 10th, '10, 12:31
Posts: 363
Hugs: 13171
Location: Polska
Brzmi na całkiem prawdopodobne, jednak nie mam pojęcia co to by mogło być. Nie obstawiając alergeny to może spowodowane jest z suchym powietrzem czy coś na tej zasadzie? Kaś klimatyzacja im szkodzi a z powodu zimna działa ona mocniej?
W moim przypadku jest to czysto związane z pogodą i temperaturą. Czasem mi krwawią usta do kompletu. Te akurat mam bardzo ukrwione i tak sobie czasem malowniczo straszę ludzi. Zupełnie nieświadomie.

W sumie jak teraz piszesz to mogło sprawiać problemy. Z ludzi których widziałam tylko przedział 15-35 także gabarytowo spore osoby, ale chyba głównie było to skierowane dla dzieci.
Niestety gra nie oddawała realizmu i cały zdrowy i pionowo zawitał na mecie. Widocznie miałam ochronę godną Plot Armoru.
Nigdy nie szusowałam tak naprawdę, w sumie nigdy nie byłam w górach. Jedyne co mogę zaliczyć to zjazd na saneczkach lub jabłuszku. Ale wtedy z bratem bawiliśmy się że to są skoki narciarskie więc uważam że powinno się liczyć. Tak 0.5.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 7th, '18, 19:36    


Arachne

Joined: Oct 22nd, '11, 16:48
Posts: 3235
Hugs: 48777
Location: Poland
Szczerze powiedziawszy nie jestem nawet pewna, czy mamy jakąś klimatyzację. Standardowych klimatyzatorów nigdzie nie widziałam... Ale może faktycznie coś w powietrzu, bo mieszkam w środku miasta i ostatnio ciągle trąbią o smogu. Dzisiaj też było pod tym względem źle i widziałam, że nie tylko ja miałam mocno zwiększone zużycie chusteczek... Ale jeśli to by było faktycznie to, to samemu nic się nie zdziała.

Oj, usta są nieprzyjemne. A krwawienie to już w ogóle, domyślam się, jak bardzo upierdliwe to musi być, szczególnie na mieście. Mi też czasem pękają, ale nie do tego stopnia. Najgorsze, że próbuję stosować na to różne pomadki, ale nie zawsze pamiętam, aby sprawdzać ich skład. I co z tego, że mają napisane, że są na mróz, jak pierwszym składnikiem jest woda, która pierwsze co zamarznie, zwiększy swoją objętość i rozsadzi powierzchnię ust? Muszę wybrać się po apteki po coś innego, bo jak ostatnio patrzyłam to wszystkie, które obecnie mam, są takie świetne...

Jakiś czas temu zaopatrzyłam się też w balsam regenerujący. Kiedyś będąc w aptece go kupiłam. Był na promocji i kosztował całe trzy złocisze, więc się skusiłam, mimo że zazwyczaj olewam wszelkie takie promocje. Niby ma nie tylko regenerować, ale też i osłaniać, ale pierwszym składnikiem znowu jest woda, więc na zewnątrz to nie nie. Ale już w domu... Póki co nie mogę go polecić, bo jeszcze za mało go stosowałam. Ale przynajmniej daje uczucie ulgi spękanym ustom.

Cóż, to stało w sklepie, z pewnością wiele osób z tego korzystało. Może ktoś pomacał czujnik? To wydaje się chyba najbardziej prawdopodobna opcja. I tłumaczyłaby, czemu Cię nie widział - po prostu sygnał się rozpraszał, nim został złapany przez właściwą część czujnika.

No tak, cały zdrowy. Aż chciałoby się, aby tak i w rzeczywistości było. A nie drobna wywrotka i już trzy siniaki...

O, no proszę. Ja w sumie wielokrotnie byłam na nartach. W ostatnich latach już mało, nie za bardzo mi się składało. W tym roku zresztą też nie byłam i nie będę. Ale mając te naście lat to praktycznie co roku. Tylko z kolei nigdy za bardzo na sankach nie zjeżdżałam. A jabłuszka to nawet nigdy nie miałam. W mojej okolicy nie było nigdzie sensownej górki. Byłam z raz czy dwa na takiej średniej górce - mała, dużo drzew i trzeba było się też nie za bardzo rozpędzać, bo nie tak daleko już jest blok. Ale pamiętam, że zawsze bałam się tam tak zjeżdżać... No cóż, uroki dzieciństwa w środku miasta.

(0) (0)
I want to practise my English. If you see any mistakes, please send me a pm.

Why do some people use such a small font size? It hurts my eyes... :mcdead:

    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 7th, '18, 20:37    


Canore

Joined: Sep 10th, '10, 12:31
Posts: 363
Hugs: 13171
Location: Polska
Pozostaje nawilżanie kremem. Chyba. Nie znam się na tym-strzelam sobie w półślepo.
Jako że akurat przez jakiś czas jestem na Warmii to mogę sobie pooddychać powietrzem w miarę czystym jak na miasta w Polsce. O ile kojarzę stolicę województwa miała dobry wynik jeśli chodzi o jego czystość. Chyba Kraków i Katowice najgorszą.

Ah taka cena za krwawoczerwone usta. Pardon, ale kojarzą mi się złe fanficzki które czasem czytam, człowiek ma czasem ochotę na coś złego.
Ooo ja korzystałam z jakiegoś darmowego gratisu(targi pracy <3) obecnie, aż zerknę ile w tym wody jest.
Ja przez jakiś czas polowałam na kremy do rąk w sklepie z profesjonalnymi kosmetykami, czasem promocja do -75% i taki krem miałam taniej niż standardowy w sklepie. Ale najczęściej robię tak z szamponami-mam strasznie przetłuszczające się włosy że takie szampony jak Timotei czy inne takie popularne omijam z daleka. Mają w składzie składniki odpowiedzialne tylko za to żeby się pieniło-a dużo ludzi myśli, że jak się pieni to to jest dobry szampon. Ogólnie polecam znaleźć taki sklep i sobie sprawdzać promocje, od 50% to lepszy szampon kosztuje tyle co zwykły wiec się stratnym nie jest.

Możliwe że tak jest. Tego dnia co byłam miał się odbyć turniej z nagrodami, mam nadzieję że do tego czasu naprawili.
Hmm myślę że wtedy będziemy już mieli inne ciała-bardziej metalowe.

Sama znałam 2 górki, bezpieczna górka przy kościele gdzie część niżej była w głąb kawałka ziemi przed cmentarzem, żadnych drzew, zawsze jakiś dorosły pilnował, księża nie wywalali za zabawę przy kościele. I drugą, niby nie w stronę ulicy ale ze stawem i bardzo stromą. Szczęściem mojej mamy ta druga była za daleko dla nas i preferowaliśmy pierwszą. Bo stawu często tam nie było widać, lód cienki, mało osób w okolicy.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 9th, '18, 20:02    


Arachne

Joined: Oct 22nd, '11, 16:48
Posts: 3235
Hugs: 48777
Location: Poland
O, to zazdroszczę.
Tak, Kraków i Katowice prawie zawsze wypadają najgorzej. Ale Warszawa, w której ja mieszkam, powoli zaczyna je gonić... Najlepsze jest to, że problem pojawił się zaledwie kilka lat temu. Wcześniej nie było różowo, ale nie było tak, że otwiera się okno i śmierdzi.

Osobiście nigdy nie miałam pamięci do polowania na takie promocje. Zawsze jak coś namierzyłam fajnego, to dosyć szybko o tym zapominałam, jak nie nabyłam od razu oczywiście. Jedynie przy grach jestem w stanie zrobić coś takiego, ale to też tylko i wyłącznie dzięki mailom, które w takich sytuacjach przychodzą. A tak to na wszelkie inne promocje z przypadku się łapię.

(0) (0)
I want to practise my English. If you see any mistakes, please send me a pm.

Why do some people use such a small font size? It hurts my eyes... :mcdead:

    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 11th, '18, 18:13    


Canore

Joined: Sep 10th, '10, 12:31
Posts: 363
Hugs: 13171
Location: Polska
A masz teorię czemu tak nagle się pogorszyło?

A tak w sumie gra któraś w rpg? Od jakiegoś czasu próbuję swoich sił w mistrzowaniu i potrzebowałabym czasem obgadać koncept fabularny i szukam ofiar do pomocy.

(0) (0)


    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 15th, '18, 20:43    


Arachne

Joined: Oct 22nd, '11, 16:48
Posts: 3235
Hugs: 48777
Location: Poland
A i owszem, teorię mam. Ba, nawet kilka, bo nie sądzę, aby tylko jedna rzecz na to wpłynęła.

Z jednej strony zabudowywanie całej wolnej przestrzeni, w tym i korytarzy powietrznych. Też ogólna rozbudowa wokół Warszawy.

Dalej, palenie w piecach czym się da, w tym i plastikiem. Jak i prehistoryczne, kopcące piece. I te są zarówno prywatne, jak i nie-prywatne - wczoraj bodajże kilka stowarzyszeń poszło do władz Warszawy z "czarną walentynką" zawierającą mapę takich państwowych cudeniek.
Ale zwykłe domostwa też się do tego nie mało przykładają - pracuję w jednej z podwarszawskich miejscowości i jak śmierdzi w Warszawie, to tam śmierdzi 5 razy bardziej. Niekiedy nawet widać tą wielką chmurę, w którą się wjeżdża...

Kolejna rzecz to samochody. Tych cały czas przybywa, co się przekłada siłą rzeczy na zanieczyszczenie powietrza. Ale bynajmniej nie tylko dlatego, że jest ich więcej. Dlatego, że stoją w korkach - nie dość, że ich spalanie wtedy rośnie, to jeszcze zamiast jechać stoją i wypluwają z siebie tylko te spaliny. Przepustowość większości ulic jest mniej więcej taka, jaka była, nowych połączeń jest robionych niewiele - rezultat oczywisty.

Ja tylko komputerowe. W takiej grze nigdy nie miałam okazji uczestniczyć.

(0) (0)
I want to practise my English. If you see any mistakes, please send me a pm.

Why do some people use such a small font size? It hurts my eyes... :mcdead:

    Top
 Post subject: Re: Polska kanciapa Knufflowa
Posted: Feb 16th, '18, 16:38    


Canore

Joined: Sep 10th, '10, 12:31
Posts: 363
Hugs: 13171
Location: Polska
O matko, dla mnie palenie w piecu plastikiem jest kompletnie abstrakcyjne, raz dane mi było poczuć zapach unoszący się potem, okropieństwo.
To ja przestaje narzekać na Trójmiasto, u nas porównując to jest świetnie. A możemy się jeszcze inhalować morską bryzą.
Tak, samochody i u nas są problemem, zwłaszcza jak się biorą za remonty przy dworcu głównym.
Trudno.

(0) (0)


    Top
Display posts from previous:   Sort by  
   [ 23 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Username:

Password:


I forgot my password

Avatar





It is currently May 4th, '24, 18:13
All times are UTC+02:00